Permanentní make-up

Informace


Ráda bych vás seznámila s permanentním make-upem a mým přístupem k němu. Osobně jsem tuto metodu využila před několika lety a jsem přesvědčená o tom, že může zpříjemnit život i vám. Sama jsem měla obočí nesymetrické, stále jsem ho musela líčit a nenalíčená jsem se necítila dobře. Protože ke svému tělu přistupuji zodpovědně, trvalo mi rok, než jsem si byla jistá, že tento zákrok podstoupím a nelituji. Naopak. Jsem velice spokojená a stále se mně klientky ptají, jestli je mé obočí přirozené. Navíc v létě to velice ocením, nemusím se líčit a přitom se cítím přirozeně upravená. Níže vám vypíši něco bližšího o permanentním make-upu.

 Pokud budete mít jakékoliv dotazy, nebo si nebudete jistá, zda je vhodný právě pro vás, nabízím vám konzultaci zdarma, ta je součástí každé aplikace. Ke každé klientce přistupuji individuálně, protože každá jsme jedinečná. Mou zásadou je především přirozenost. Permanentní make-up má pomoci, ne-ublížit. Proto k němu přistupuji s citem. Samozřejmostí je má profesní kvalifikace dle zákona a zodpovědný přístup. Neusínám na vavřínech a stále se v tomto oboru zdokonaluji a hledám nové a užitečné informace. Ke každé ženě přistupuji individuálně. Vše důkladně vysvětlím a společně zkonzultujeme barvu i tvar. Prioritou pro mně je, aby jste odcházely spokojené. Má práce je precizní, neskončím, dokud si nejsem jistá 100% výsledkem. Permanentní make-up by měl být podkladem pro líčení, ale v mnoha případech ho nahrazuje. Mou práci můžete shlédnout ve fotogalerii, kde vidíte především pohled zpředu, protože si zakládám na reálném fotu bez retuší, kde se nedají oklamat případné nesrovnalosti a asymetrie. Mohu vám nabídnout i zkušenosti s opravami nepovedeného permanentního make-upu v jiných salonech. 

Co je permanentní make up

Permanentní make -up se ve světě provádí již od začátku osmdesátých let minulého století a pokud bychom chtěli zacházet do detailů již oční linky starých Egypťanů byly tetované. U nás se toto permanentní líčení provádí od začátku 90. let minulého století a v současní době je velice populární.

Permanentní make-up je metoda dočasného líčení, při které se do pokožky implantují přírodní barviva a to strojkovou metodou, nebo čepelkami. Čepelky se používají u metody zvané Microblading. Jedná se o vykreslování jednotlivých chloupků, tzv. vláskování. Lze tak upravit velikost, hustotu i šířku obočí nebo v případě chybějícího jej kompletně vymodelovat. Oči lze zvýraznit očními linkami. Aplikováním černé linky, lze opticky zahustit řasy, výsledný efekt je velice přirozený. Samozřejmě možností je více, vždy je ale důležité přistupovat k tvaru oka i jiným aspektům anatomie tváře. Linka se dá i vystínovat, to znamená, že oko bude vypadat jako nalíčené, barvy se nejčastěji používají hnědá, zelená i modrá a to v kombinaci, nebo samostatně. U rtů můžeme docílit zvýraznění a zlepšení tvaru rtů, či potlačit jejich asymetrii. Zákrok je dvoufázový, korekce se provádí po zahojení tkáně. To je u každé oblasti jiné. Často se stává, že korekce již není potřeba, přesto bych doporučila minimálně návštěvu, abych zkontrolovala, zda je vše v pořádku. Samozřejmostí je absolutní hygiena při provádění zákroku. A důležitá je péče po aplikaci o které je vždy klientka obeznámena a to ústně i písemně. 

Zdravotní kontraindikace permanentního make -upu

Permanentní make -up je činnost, která porušuje integritu lidské kůže, proniká pod pokožku a přímo do organizmu vpravuje cizorodé látky (barviva), proti kterým se naše tělo přirozeně brání pomocí imunitního systému. Při správném provedení a dodržení správné péče po aplikaci je ale výsledný efekt přirozený a dočasně trvalý. Trvanlivost je v rozmezí mezi 1 - 4 roky, poté je zapotřebí barvu znovu zvýraznit, protože tělo  začne barvy přirozeně vylučovat. Trvanlivost zároveň ovlivní mnoho faktorů, především typ pleti. Permanentní make-up bohužel nemohou podstoupit všechny klientky, mým cílem není vás vystrašit, jen upozornit na případná rizika.

Kontraindikace:

Kardiostimulátor, srdeční choroby, epilepsie

Cukrovka - Diabetes mellitus - obecně jej můžeme charakterizovat tak, že jde o zvýšenou koncentraci glukózy v krvi a ztráty cukru do moči. Vzhledem k vysoké koncentraci cukru v krvi probíhá hojení pokožky déle a permanentní make-up může způsobit nehojící se plísňová nebo hnisavá onemocnění. Pokud je tedy člověk těžkým diabetikem, permanentní make- up se nedoporučuje a je zbytečným rizikem. Pokud si nejste jistí, zda můžete zákrok podstoupit, kontaktujte mne, ráda vám vše vysvětlím.

Infekční onemocnění - permanentní make-up se nesmí provádět u osob trpících jakoukoliv infekční nemocí - virová hepatitida, AIDS ( z hlediska ochrany vlastního zdraví, ale i zdraví ostatních klientů, je třeba ke každému přistupovat tak jako by byl HIV pozitivní), onemocněním dýchacího traktu, různými virózami ale i banální rýmou.

Alergie - pokud je klient těžkým alergikem, trpící na exémy či nesnášenlivostí různých kovů, které při styku z pokožkou mohou způsobovat potíže, není možné permanentní make-up provést z důvodu špatného hojení inkriminovaného místa. V lehčích případech provedeme alergický test, kdy zjistíme, zda je pro vás zákrok vhodný.

Kožní onemocnění - pokud klient trpí jakoukoliv kožní nemocí (psoriáza, plísňové onemocnění aj.) není možné permanentní make-up provést. Tetovat je možno pouze pokožku zdravou bez zjevných příznaků jakéhokoliv onemocnění.

Těhotenství - pokud máte zájem o permanentní make-up v těhotenství, či šestinedělí, je vhodné si počkat. Jedná se relativní kontraindikaci, kdy zákrok způsobuje psychickou i fyzickou zátěž pro organismus.

Nemoci krve - klienti s poruchami srážlivosti krve, či jinými nemocemi krve a užívají léky nemohou tento zákrok podstoupit.

Rakovina - zákrok je možné provést nejdříve 6 měsíců od ukončení léčby

Děti a nezletilci - permanentní make-up je možný od 18 let, kdy je za sebe člověk právně zodpovědný. Do té doby je nutný souhlas rodičů. Je však lépe počkat do dovršení 18 let z důvodu psychické, fyzické a sociální vyzrálosti.